Latvija

+371 23075007

ZALETY MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO

Na dzisiejszym rynku istnieje duża liczba materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy budynków mieszkalnych. Najbardziej popularne są obecnie domy z modrzewia syberyjskiego - drewno budowlane, wykonane z cennych gatunków, wyróżnia się niezawodnością i trwałością. Jedną z głównych zalet budynków drewnianych jest ich przyjazność dla środowiska, naturalny materiał stwarza przyjemny klimat w pomieszczeniu, a także ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Ze względu na wysokie właściwości techniczne zakres zastosowania tego drewna jest bardzo szeroki. Modrzew syberyjski jest stosowany do zewnętrznych i wewnętrznych prac wykończeniowych budynków, wyposażenia basenów i natrysków, tarasów, balkonów, wykończenie loggi i filarów. Nadaje się również do produkcji mebli ogrodowych - stołów, krzeseł, ławek i wiat. Ponadto, elementy mogą być dekoracji wnętrz, z drzewa iglastego tworzy się trwałe i wytrzymałe podłogi.

Wyroby z modrzewia syberyjskiego odznaczają się wysoką wytrzymałością. Żywica drzewa ma właściwości przeciwbakteryjne, które zapobiegają powstawaniu pleśni i rozprzestrzeniania się organizmów szkodliwych. Modrzew syberyjski wyróżnia się dużą gęstością drewna, i dzięki temu domy zbudowane z niego nie kurczą się i nie deformują. Deski z tego materiału nie gniją i mogą być wykorzystane do aranżacji pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza - łazienkach, kuchniach, basenach. Odporność na wilgoć zawdzięcza garbnikom obecnym w żywicy. Kolejną zaletą modrzewia syberyjskiego jest brak na pniu dużej liczby sęków, dlatego budowa domu przebiega łatwo.

Budynki wykonane z modrzewia syberyjskiego – są ekologiczne, naturalny materiał pozwala stworzyć w mieszkaniu przyjemny mikroklimat oraz korzystnie wpływa na zdrowie człowieka.