Latvija

+371 23075007

ZALETY DREWNA

Drzewo – najstarszy materiał znany człowiekowi. Przedmioty drewniane pomagały człowiekowi  zdobywać pożywienie: polować lub pracować na roli, mieszkania ludzi przez wiele wieków były budowane z drewna. Drzewo zawsze chroniło, otaczało, żywiło, leczyło i pomagało człowiekowi. Oczywiście, na przestrzeni stuleci nauczyliśmy się używać innych materiałów - metal, plastik, itp, ale nie ma nic, co by zastąpiło drewno.

Zalety drewna;

1. Drewno "oddycha", w strukturze drewna, istnieje ciągła wymiana powietrza, ta właściwość zapewnia optymalną wilgotność w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane drewniane okna i drzwi, a także wymianę powietrza wnętrza z otoczeniem. Nawet przy zamkniętych oknach w mieszkaniu nie ma stagnacji powietrza, ale następuje stałe wietrzenie, a tym samym zachowanie świeżości powietrza, co zapobiega kondensacji wilgoci ścian i innych powierzchni, jak również wyjście toksycznych substancji uwalnianych podczas działania człowieka, które obniżają nastrój, zmniejszają ogólną wydajność i aktywność umysłową, przyspieszają proces starzenia.

2. Przewodnictwo cieplne drzewa jest niskie, dzięki czemu - w czasie chłodu - w pomieszczeniu, w którym zamontowano drewniane konstrukcje okienne, znacznie dłużej jest ciepło.

3. Izolacja dźwiekowa - drewno zatrzymuje wysokie i niskie (hałas ulicy) częstotliwości.

4. Drzewo nie powoduje alergii. W pomieszczeniu, gdzie są okna drewniane, drzwi wewnętrzne wykonane z drewna, drewniane meble, dzięki właściwościom elektrostatycznym drewna mniej zbiera się kurz.

6. Drewno uwalnia substancje zapachowe, które mają korzystny wpływ na układ nerwowy człowieka. W czasie życia drzewo zbiera pewną ilość energii - w tym drzewa podobne są do ludzi. Energia ta na długie lata pozostaje w drewnie. Przekazując ją ludziom, drzewo nie pozostaje próżne ale przejmuje część ludzkiej energii, tworząc cykl energetyczny. Wyroby z drewna wypaczają się, psują, gdy nie są przez długi czas używane.